Sme odborníci na Japonsko v oblastiach, z ktorých Vám ponúkame:

 

MORSKÉ RIASY - NORI

Po tisícročia boli v Oriente morské riasy cenené pre ich liečebný účinok. Štúdie prednedávnom uverejnené v Japonsku prinášajú informácie, že tam, kde boli riasy konzumované vo väčšom množstve, ľudia boli zdravší a žili dlhšie. Príčiny smrti ako krvácanie do mozgu a vysoký krvný tlak boli veľmi zriedkavé. Medzi Japoncami je všeobecne známe, že pravidelná konzumácia rias dávajú jasný vzhľad, mäkkú pokožku, lesklé a husté vlasy. Práve morským riasam vďačia Japonci za tvrdosť a krásnu antracitovú farbu svojich vlasov.

V mori spočíva pôvod života. Počas miliónov rokov na základe erózie zeme sa v mori zhromažďovalo množstvo minerálnych látok, ktoré sú nevyhnutné pre život. Riasy alebo morská zelenina obsahujú asi o 10-20 % viac minerálnych látok ako pozemská zelenina, a dodávajú tie látky, ktoré potrebujeme vo väčšom množstve, ako je vápnik, železo, draslík, jód a magnézium, ale i v malých množstvách takzvané stopové prvky u ktorých je naša spotreba minimálna, sú však pre naše telo nevyhnutné. Jód je ťažké získať z iných zdrojov ako z mora. Riasy obsahujú dostatočné množstvo jódu, ktorý zabraňuje zväčšenie štítnej žľazy.

Morské riasy

Jednou zo špecifických vlastností rias je ich schopnosť eliminovať z tela rádioaktívne a ťažké kovy. Riasy obsahujú nemalé množstvo kyseliny alginovej, húževnatej tekutiny, ktorá udržuje bunky pohromade a umožňuje im žiť v okolí s konštantným pohybom tekutiny. Štúdie na univerzite v Montreale ukazujú, že kyselina alginová je schopná v ľudskom tele naviazať spojenie s jedovatými látkami a nechať ich vylúčiť prirodzenou cestou.

Riasy sú cennou potravinou pre vegetariánov. Ponúkajú mnoho výhod pre priemyselne rozvinuté krajiny, kde sa v súčasnej dobe konzumuje veľké množstvo chemických potravín. Veľké množstvo minerálov má alkalizujúci efekt v krvi a telo môže vyčistiť tým, že neutralizuje kyseliny, ktoré sa vytvoria na základe moderného spôsobu stravovania.. Môžu obsahovať až o 25% viac bielkovín ako kravské mlieko, obsahujú málo kalórií, pretože obsahujú málo tuku. Svojim veľkým množstvom minerálov sa dajú porovnať s najbohatšou pozemnou zeleninou.

Vitamíny, ktoré morské riasy obsahujú sú A,B,C,D3,E,K a malé množstvo vitamínu B12, ktorý sa v potravinách rastlinného pôvodu nachádza zriedka. Riasy môžu taktiež rozpúšťať tuky a nahromadené hlieny, ktoré sa v tele vytvoria pri nadmernej konzumácií mäsa, mliečnych výrobkov a iných potravín. Z výživového a zdravotného aspektu sa zdá prekvapujúce, že tieto tradičné potraviny neboli znovu objavené omnoho skôr.

Naše produkty dodávame do predajní:
Petržalka - Relaxačné centrum SANMAR, nám. Hraničiarov 4
predajňa Slnečnica, Kvačalova 26
predajňa Planeta Food, Karpatská 15